Nedir?

Biz Cami Gezgini ismiyle yola çıkan bir grup arkadaşız. Amacımız her hafta İstanbul’da görülmeye değer bir camiyi ziyaret etmek ve yaşadığımız tecrübeleri sizlere aktarmak. Camilerin mimarisini, imamların kıraatini, cemaatlerin hikayesini sizlere en güzel şekilde aktarabilmeyi umuyoruz.

Biz bu şekilde gezip sizler için yazılar hazırlarken, sizlerin de burada okuduğunuz o güzel eserleri kendi gözlerinizle yerinde görme isteğine sahip olmanız en büyük temennimizdir. Belli mi olur, gün gelir siz değerli okurlarımızla beraber daha önce hiç gitmediğimiz camilere gider; cemaatle namaz kıldıktan sonra da bir yerde oturup muhabbet ederiz.

Sürçü lisan edersek affola diyerek çıkıyoruz bu yola, sizleri de aramızda görmekten mutlu olacağımızı da belirtmeden gitmiyoruz. Kim bilir bilmediğimiz ne hazineler var şu sokak aralarında. Rabbim yolumuzu açık etsin.

Rotamızı mı nasıl belirliyoruz?

Doğaçlama bir şekilde ilerlemeyi seviyoruz. Önümüze çıkan herhangi bir camiyi de anlatabiliriz bu satırlarda, sizlerden gelen önerileri de değerlendirebiliriz seve seve. “Bu camiyi mutlaka görmelisiniz.” dediğiniz yerleri bizimle paylaşmaktan çekinmeyin! Sosyal Medya hesaplarından veya camigezgini [at] gmail.com üzerinden bize ulaşabilirsiniz!

Sizden gelen tavsiyelerin listesine buradan ulaşabilirsiniz. Daha önce gezdiğimiz yerlerin listesine de buradan ulaşabilirsiniz.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/mdolmaci/public_html/camigezgini.com/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405