Cami Gezgini Yola Çıkıyor!

Geçtiğimiz günlerde aklıma bir fikir geldi ve bu fikri çok da bekletmeden hemen hayata geçirmeye karar verdim. Cami Gezgini sıfatıyla yeni bir yolculuğa çıkıyorum. Yolculuğa çıkıyorum derken, yaşadığım yerden çok da uzaklaşmıyorum. Söylemeye çalıştığım şey şu ki, yeni camiler keşfetmeye ve bunu gerçekleştirirken edindiğim tecrübeleri de sizlere aktarmaya karar verdim!

Her fırsat bulduğumda, İstanbul’da daha önce hiç gitmediğim bir camiye gideceğim ve orada karşılaştıklarımı sizlerle paylaşmaya çalışacağım. “Ne ile karşılaşabilirsin ki?” diyenler olur belki, bu sorulara karşı kafamın içerisindekileri aktarmaya çalışayım.

Camilerin mimarisinden, imamın kıraatine; şadırvanın stilinden, cemaatin hikayelerine kadar bir sürü anlatacak konu bulacağımı düşünüyorum açıkçası. Bir yandan böyle yazılar yazma düşüncesindeyken, bir yandan da zaman içerisinde İstanbul’da gitmediğim hiç bir cami kalmasın arzusundayım. Ancak tüm bunların yanı sıra, beni en çok teşvik edecek olan; sizin burada okuduğunuz camileri yerinde görme arzusuna kapılmanıza vesile olmak…

Belli mi olur, belki ileride hep beraber buluşup şu camide sabah namazına ya da bu camide yatsı namazına gideriz. Dünyalık bir çıkar içerisine girmeden, tanımadığımız insanlarla sımsıkı dostluklar kurarız. Belli mi olur, bu yolda çok değerli olaylara şahit oluruz. Güzelliklere vesile oluruz. Belli mi olur, alışkanlığa dönüştürmek istediğimiz bu olay nesilden nesile akar; belki de Allah’ın rızasına kavuşuruz.

Şimdilik sözü fazla uzatmadan burada noktalıyorum. Aklıma gelen bu fikri hayata geçirme konusunda bana destek olan tüm dostlarıma buradan teşekkür ediyorum. İnşallah güzel şeylere imza atabiliriz. Allah okuyandan, okutandan razı olsun!


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/mdolmaci/public_html/camigezgini.com/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405